Elérkeztünk a tavaszi klasszikusok egyik legnagyobbikához. Előző héten volt a legnagyobb belga verseny, a Tour des Flanders, most pedig a francia óriás következik, ami jogosan szokta kiérdemelni az Észak Pokla jelzőt. A hangolódást elősegítendő, összeállítottunk a Paris-Roubaix 2016. évi kiadásához egy kis hangulatcsináló előzetest sok-sok nagyon autentikus képpel és videóval.
Mindenekelőtt kezdjük a száraz adatokkal, csak hogy világosak legyenek a dimenziók:
- a táv 257.5 kilométer
- 27 macskaköves szektor van a pályán, amelyeket csillagokkal kategorizálnak nehézségük alapján. 1 csillag = könnyű szektor, 5 csillag = nagyon nehéz szektor. A férfiasságok zötyögtetésének legvadabb eseménye.
- összesen 52.8 kilométert tesznek meg macsaköveken. 4 csillagosból 6 darab, 5 csillagos szektorból 3 darab van, a leghosszabb szektorok pedig a 3.7 kilométer körüli 25. és 16. rázató
- 25 csapat, összesen 200 versenyző próbál majd eljutni a roubaix-i pálya célvonaláig. Az a jó, hogy a körülmények miatt gyakorlatilag bárki nyerhet, lásd pl. Magnus Backstedt példáját anno.
Most akkor nézzük meg, milyenek voltak a pályabejárások! Vannak unothodox megoldások, humoros fiúcskák is!
A photo posted by Alexander Kristoff (@kristoff87) on
A photo posted by Tim De Waele (@tdwsport) on
A video posted by Trek-Segafredo (@treksegafredo) on
A photo posted by Jered Gruber (@jeredgruber) on
Van pár videó is, amit érdemes megnézni. A szervezők is szorgalmasak volt, és persze a csapatok maguk is. Hát még mi, hogy nekiálltunk összegyűjteni párat.
Hivatalos trailer:
Trek-Segafredo promo:
Etixx-QuickStep és Boonen-Specialized promo
Sagan pályabejárása a Cyclingnews jóvoltából:
A GCN-es srácok előzetese:
Kikre kell/érdemes figyelni?
Ez egy technikai sport, ezen a versenyen bárkinek bármilyen problémája lehet a defekttől a stucnitörésig, plusz ott vannak a bukások, amibe bárki belefuthat – még akkor is, ha saját csapattársai vannak körülötte.
A fő esélyesek közé került saját listánkon Sagan (Tinkoff), Cancellara (Trek-Segafredo), Vanmarcke (LottoNL-Jumbo), Kristoff (Katusha), őket követi az Etixx mostanában nehezen működő, de elég erős Boonen-Terpstra-Stybar sora, Boom (Astana), Keukeleire (Orica), Sannard és Rowe (Sky), Roelandts és Greipel (Lotto Soudal), Boasson Hagen (Dimension Data). Mellettük kíváncsiak leszünk a következőkre: van Baarle (Cannondale), Phinney és Oss (BMC), Chavanel (Direct Energie), Stuyven (Trek-Segafredo), Jans és Claeys (Wanty-Gobert), van der Haar (Giant-Alpecin).
Fun fact: a mezőnyben csak három korábbi győztes van, ők viszont összesen 8 alkalommal nyerték a versenyt: Boonen (4x), Cancellara (3x) és Terpstra (1x). Nincs itt a közelmúlt, még mindig aktív győztesei közül Vansummeren és a sérüléséből felépülő, tavalyi győztes, John Degenkolb. A 2001-es király, Servais Knaven a Sky kocsijából irányítja majd Stannardékat.
A versenyt lehet majd élőben követni a Cyclinghubon, ahol most is megtalálhatóak lesznek az élő streamek, Twitteren pedig a #ParisRoubaix hashtaget kövessétek a normál feed mellett. Természetesen a Bidon Twittere sem lesz néma verseny közben, legfrissebb infókért és remek retweetekért nézzétek azt is. Mi a magunk részéről a Paris-Roubaix 2016 címszó köré építettük a mai napunkat Tumblr-en, pörgessétek végig a képeket!